duminică, 3 august 2008

Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias 1-0 la pauza

LIGA 1 LIVE

Prima repriza a meciului DINAMO-GAZ METAN MEDIAS. Scorul la pauza este de 1-0 pentru dinamovisti.

min. 1 - Gazul începe meciul. Lovitură liberă Dinamo de pe dreapta, centrează tiago, resping medieşenii.

min.2 - Danciu primeste pasa in adancime, dar e semnalizat offsaid

min. 4 - Bratu e semnalizat in offsaid, dupa o pasa in adancime a lui Blay

min. 5 - Centrare pe stânga a Gazului, Pulhac scoate in corner

min.6 - Danciu din nou in offsaid la pasa lui Thiago

min.8 - Boaru trage din 14 metri, din mijlocul careului dar pe langa poarta, talonat de Goian.

min. 9 - Lovitură liberă pentru Dinamo, execută Cristea de la 30 m, poziţie centrală. Sut direct. Respinge Gazul.

min 10 - Incursiune Thiago pe stânga, centrare, respinge Stetca in lateral

min. 13 - Sut al lui Dudiţă de la 25 m, peste poarta. Gazarii arata ca pot fi periculosi.

min. 14 - Ropotan paseaza lui Thiago, din nou in offsaid jucătorii dinamovisti. Jocul la offsaind al Gazului merge ca uns.

min. 17 - Bratu e din nou in offsaid, publicul e iritat de atatea offside-uri şi de jocul Gazului.

min. 18 - Degajare Lobont, mingea ajunge la Bratu pe stanga, care trage intr+un fundas al Gaz Metan. Corner. Centreaza Thiago, cap Goian, respinge Gazul de pe linia portii

min. 20 - Centreaza Thiago, cap Goian, respinge Gazul de pe linia portii.

min. 21 - Penalty pentru Dinamo, bate Danciu, sut foarte slab, apara Stetca. Gazul joacă in 10 oameni din acest minut. Rafael dos Santos vede cartonas rosu şi este eliminat pentru un hent in careu.

min. 25 - Schimbare la Gaz Metan, iese Boaru si intra Lazar.

min. 26 - Penalty din nou pentru Dinamo. Thiago intra in careu, drubleaza pe stanga si e faultat in careu de Markovic, care primeste galben.

min. 27 - Bratu executa si il invinge pe Stetca, 1-0 pentru Dinamo.

min. 32 - Actiune a Gazului pe partea stanga. Blay intervine si acorda out.

min. 34 - Gazul ataca pozitional, dinamoviştii se apara cu calm, in propria jumatate. Lovitura libera Gazul, nefructificata

min. 37 - Bratu s-a accidentat şi este schimbat cu Cristea.

min. 46 - Pauza. Gazul este condus pe Ştefan cel Mare cu 1-0. In ultimul minut al primei reprize, sut la firul ierbii, mingea sterge bara din dreapta a potii aparate de Lobont